Vineri, 25 septembrie 2020, ora 10.00, urmăriți online ședința Consiliului orășenesc

Vineri, 25 septembrie 2020, ora 10.00 va avea loc ședința ordinară a Consiliului orășenesc care va fi transmisă online. În cadrul ședinței sunt preconizate examinarea următoarelor chestiuni:

1. Cu privire la împuternicirea dnei Olga CHILARI îndeplinirea atribuțiilor secretarului Consiliului orășenesc

Raportor: Vadim LELIC – primarul orașului Telenești

2. Cu privire la desemnarea candidaturilor înaintate de Consiliul orășenesc pentru Birourile electorale ale secțiilor de votare pentru desfășurarea alegerilor pentru funcția de Președinte al Republicii Moldova din data de 01 noiembrie 2020.

Raportor: Vadim LELIC – primarul orașului Telenești.

3. Cu privire la majorarea bugetului la partea de venituri şi cheltueli al primăriei or.Telenești pe anul 2020 prin contribuţia Consiliului raional Telenești și alocarea mijloacelor financiare.

Raportor Viorica Tăietu, contabil șef.

4. Cu privire la aprobarea cheltuielilor de bază aferente serviciului public de alimentare cu apă potabilă, de canalizare și epurare a apelor uzate pentru  Î.M D.P. .„Apă-Canal ” Telenești pentru anul 2020.

Raportor Gheorghe BOGDAN director Î.M D.P. Apă – Canal” Telenești.

5. Cu privire la activitatea Centrului de Cultură Telenești.

Raportor Liliana GIDEI, director interimar al Centrului de Cultură Telenești

6.Cu privire la aprobarea Planului Urbanistic Zonal pentru amplasarea Platformei Industriale în strada Alexandru Donici,Dimitrie Cantemir a or Telenești.

Raportor: Vadim LELIC – primarul orașului Telenești.

18 − 12 =