Primăria orașului Telenești a obținut statut de Membru Activ al inițiativei UE ”Primarii pentru CreștereEconomică”

În perioada 22-23 noiembrie la Kiev, Ukraina și-a desfâșurat lucrările Conferința regională de nivel înalt  ”Municipalitățile pentru Creștere Durabilă” unde au participat peste 350 participanți din Moldova, Georgia, Ucraina, Armenia, Belarus, Azerbaidjan – reprezentanți ai autorităților locale, centrale, oficiali din din cadrul Comisiei Europene, organizată în cadrul Proiectului UE ”Primarii pentru creștere economică” și ”Convenția Primarilor-Est”. în cadrul conferinței, primăriei orașului Telenești i-a fost înmanat certificatul de Membru Activ al inițiativei UE ”Primarii pentru CreștereEconomică”. Aceasta a avut loc grație elaborării și prezentării Băncii Mondiale a Planului de Dezvoltare Economică Locală a orașului Telenești și acceptarea de către experții Băncii Mondiale a acestui plan.
Mulțumim tuturor celor care și-au adus aportul la elaborarea planului și  succese în implimentarea planului.