Oferta Investițională Platforma Industrială Multifuncțională

Oferta Investițională Platforma Industrială Multifuncțională

86
DISTRIBUIȚI

Primăria or. Telenești vine cu o ofertă investițonală excepțională
*****
Stimați teleneșteni de pretutindeni,

Dacă sunteți om de afaceri si aveți careva planuri investiționale în Republica Moldova sau dacă cunoașteți investitori care analizează posibilități investiționale pentru reducerea costurilor de producție, Vă informăm că recent în orașul Telenești, pe o suprafață de peste 10 hectare, în cooperare cu Organizația pentru Dezvoltarea Sectorului Întreprinderilor Mici și Mijlocii din Republica Moldova, a fost creată o Platformă Industrială Multifuncțională, prin intermediul căreia potențialilor investitori le sunt propuse (în condiții privilegiate) terenuri și asistență tehnică pentru amplasarea de noi entități economice în domeniul industrial și logistic.

Vă rugăm să analizați Oferta Investițională a orașului nostru (elaborată în parteneriat cu Programul USAID ”Comunitatea Mea” Programul Comunitatea Mea ):

# OFERTA în limba ROMÂNĂ: 

# OFERTA în limba ENGLEZĂ: 

Vă așteptăm în orașul Telenești!

Cu drag,
Vadim Lelic, Prirmarul or. Telenești și Mihai Roscovan, Președintele Asociației Băștianșilor din Orașul Telenșeti